همیشه و در هر لحظه آنتی ویروس شما در حال اسکن کامپیوتر شما (قسمت مشخص یا خاصی از فایل برنامه ها کد ها) و آن ها را با کد های بانک اطلاعاتی خود مقایسه می کند (بانک های اطلاعات آنتی ویروس ها به صورت روزانه آپدیت می شوند و این یکی از دلایلی از که باید آنتی ویروس کرک استفاده نکرد) اگر جز آن دسته از فایل های ها یا کد های مخرب باشند ، به شما گزارش میدهد و آن را قرنطینه می کند و سپس حالا یا با دستور شما یا خودش اونو از بین میبره و گزارشش به شما میدهد.

حالا بررسی می‌کنیم نحوه دقیق شناسایی ویروس توسط آنتی ویروس را:

هر فایلی یا نرم افزار خارجی که وارد سیستم شما می شود توسط آنتی ویروس اسکن می‌شود.
همانطور که در بالا گفتیم آن دسته ای که با بانک اطلاعاتی آنتی ویروس ها مطابقت داشته باشند قرطینه سپس حذف می‌شوند. حالا باقی فایل ها به دو دسته تقسیم می‌شوند ، دسته اول دسته‌ی فایل هایی که شناسایی می‌شوند و دسته دوم فایل هایی که شناسایی نمی‌شوند.

دسته اول از سیستم دفاعی آنتی ویروس عبور می‌کنند و میتوانند اجرا شوند.

اما دسته دوم به سیستم دفاع فرستاده شده و به محیط شبیه‌سازی شده آنتی ویروس که به آن (جعبه شنی ) هم گفته می‌شود منتقل می‌شوند.فایل ها به شما گزارش داده می‌ شود هر کدام را که تایید کنید به لیست سفید آنتی ویروس منتقل می‌شوند و باقی برای بررسی به شرکت آنتی ویروس فرستاده می شوند.

دلایل اصلی استفاده از آنتی ویروس

حفظ امنیت اطلاعات و داده ها ، جلوگیری از نفوذ ویروسها، تروجان ها و کرم ها و همچنین جلوگیری از نفوذ هکر ها و کراکرها.
استفاده بهینه از منابع

زیرا بعضی از ویروس ها در برنامه ها و فایل های شما نفوذ می‌کنند که فقط منابع کامپیوتر شما را اشغال می‌کنند و باعث کندی سیستم می‌شوند.

دسته از ویروس ها به سیستم عامل شما حمله می‌کنند و فایل های سیستمی را از بین میبرند در این صروت شما مجبور می‌شوید سیسیتم عامل خود را عوض کنید و همه ما میدانیم که عوض کردن ویندوز یعنی از دست دادن مقدار زیادی از اطلاعات و همچنین گرفته شدن وقت زیادی از ما.

سه ویژگی مهم آنتی ویروس ها

1.محافظت بی درنگ

آنتی ویروس از زمانی که سیستم شما روشن می‌شود شروع به اسکن کردن فایل هایی و همچنین اطلاعاتی دریافتی از طریق اینترنت دریافت می‌کنید را بررسی می‌کند، تا از سیستم شما در برابر حملات خطرناک و ناگهانی محافظت کند.

2.اسکن کامل سیستم

اگر آنتی ویروس شما از محافظت بی درنگ استفاده کند . اسکن سیستم نیاز نیست اما انجام این کار هنگامی که شما برای اولین بار آنتی ویروس را نصب می کنید ضروری است.با این کار از سلامت کامپیوتر خود مطمعن می‌شوید یا اگر فایل مخربی باشد که حتما هست اون را از بین میبرد و سیستم در حالت کاملن امن و آماده قرار می‌گیرد.

3.بانک اطلاعاتی آنتی ویروس

قابلیتی شناسایی بدافزارها و ویروس‌ها همان طور که متوجه شدید وابسته به اطلاعات بانک اطلاعاتی آنتی ویروسی که میخرید است و به همین دلیل هستش که آنتی ویروس ها معتبر روزانه در حال آپدیت خود هستند. اگر اطلاعات بانک اطلاعاتی آپدیت نباشد ممکن سیستم شما دچار آسیب شود. برای همین باید حتما آنتی ویروس شناخته شده و از جای معتبر بخرید.

یکی از ویژگی های خرید آنتی ویروس از ما پشتیبانی 24 ساعته و راهنمایی بلادرگ به شما است.

تفاوت آنتی ویروس های کرکی با آنتی ویروس های اورجینالی که ما میفروشیم در چیست؟

اولین مشکل دانلود آنتی ویروس های کرک در این است که نسخه ای که شما میگیرد همیشه در همان نسخه می ماند و اپدیت نمی شود .
ممکن است در بعضی از سایت ها آنتی ویروسی دانلود کنید که به شما بگویند قابلیت آپدیت دارد ، حق انتخاب را به خود شما میدهیم که تصمیم میگیرد از یک آنتی ویروس اورجینال استفاده کنید یا یک آنتی ویروسی که خودش هک شده است و همچنین شرکت های آنتی ویروس به راحتی میتوانند بفهمند که چه کسانی و با چه ای پی و از چه کشوری از چه نسخه ای آنتی ویروس استفاده می‌کنند و با چه شماره سریالی وارد شدند و به کدام سرور وصل شده اند و اجازه آپدیت به شما نمی ‌دهند.

ممکن با خود بگویید چرا این نسخه های کرکی حذف(غیر فعال) نمی‌شوند؟

دلیل خیلی ساده ای دارد، آن هم این است که این کار را می‌کنند برای کسانی که قدرت خرید آنتی ویروس را ندارند و می‌خواهند حالا تا هرجا کرک امده است سیستم خود را مثلا امن کنند و در عمل باعث گنده تر شدن اسم آنتی ویروس می‌شوند(یجورایی میشه گفت اسمش سر زبان همه میندازه)و… دلایل مختلفی دیگر که جز سیاست های این شرکت ها است.